Közel hatvan lakodalmas vőfély vett részt a január 27-én megszervezett Csíkszentgyörgyi Vőfélytalálkozón a csíkbánkfalvi kultúrotthonban.
Nem mindennapi eseménynek adott helyet a csíkbánkfalvi kultúrotthon január végén, hiszen Székelyföld lakodalmas vőfélyei gyűltek össze, hogy egy jót mulassanak, beszélgessenek, kikapcsolódjanak. Összesen
közel hatvan gazda és párjaik tisztelték meg jelenlétükkel a községbeli szervezőket.
Az összegyűlteket elsőként András József csíkszentgyörgyi szervező köszöntötte, aki beszédében felelevenítette, hogy hogyan is indult több mint tíz éve a vőfélytalálkozók sorozata. Ismertette egy jó vőfély ismérveit, kiemelve, hogy mekkora felelősség nyomja minden lakodalomban a vállukat, hiszen nagy mértékben rajtuk múlik, hogy az esküvő valóban élete legszebb napja lesz-e az új párnak.
Arra is kitért a szervező, hogy adatbázisuk szerint községünkben 67-en foglalkoznak, illetve foglalkoztak az elmúlt évtizedekben vőfélykedéssel, 34-en elhunytak, 33-an pedig ma is élnek, ha nem is gyakorolják már ezt a hivatást. Pál Vilmos Barna csíkszentgyörgyi plébános is megosztotta gondolatait a jelenlévőkkel, majd miután Keresztes Lajos menaságújfalvi szervező felolvasta a már elhunyt gazdák neveit, a jelenlévők közösen imádkoztak a lelki nyugalmukért.
Réti Zsófiát, községünk polgármesterét is meghívták az eseményre, aki köszöntő beszédében kifejtette, megtiszteltetésnek érzi, hogy Bánkfalván köszönthet ilyen sok lakodalmas vőfélyt. Röviden bemutatta községünket, kiemelve a hagyományőrző tevékenységeket: a néptáncsoportokat, a fúvószenekarokat, a vonószenekart, a citerazenekart, az egyházi kórust, a népdalénekeseket és mesemondó fiatalokat is. Rámutatott,
nemcsak ápolják községünkben a hagyományokat, hanem éltetik, megélik azokat,
és igyekeznek átadni ezek szeretetét a következő generációnak is. Végezetül megköszönte a szervezők munkáját, hogy civilként felvállalták a találkozó megszervezését, ami nem kevés munkával járt.
Ezt követően jó hangulatú beszélgetések alakultak ki a jelenlévők között, a közös vacsora elfogyasztása alatt mindenkinek volt lehetősége megosztani tapasztalatit, közös emlékeket felidézni. Az este nem ért véget a közös mulatozással, hiszen fellépések sora tette színesebbé a programot: elsőként Bálint Ernő csíkbánkfalvi szervező mutatta be a Csalóka Néptáncegyüttest, amelynek legnagyobb csoportja színvonalas előadást mutatott be. A későbbiekben Keresztes Lajos menaságújfalvi szervező konferálta fel a Havasalja Ifjúsági Fúvószenekart, amely előadása nagy rajongást váltott ki a résztvevő gazdákból, együtt daloltak a zenészekkel. György Barnabás csíkmenasági szervező a későbbiekben bemutatta a Bépottyant Menaságiakat, akik két humoros jelenettel szórakoztatták az összegyűlteket. Éjfél körül
meglepetésként pedig maszkások is meglepték a lakodalmas gazdákat,
akik táncra perdítették a társaságot. Az is elhangzott a helyszínen, hogy szeretnék hungarikummá tenni a lakodalmas vőfélyeket, ezt az ötletet támogatók aláírásukkal hozzájárulhattak a beadvány sikerességéhez.
A szervezők bíznak benne, hogy a reggelig tartó mulatságban mindenkinek volt lehetősége a kikapcsolódásra, az idei lakodalmas idényre való ráhangolódásra. Ugyanakkor köszönetüket fejezik ki az esemény támogatóinak, hogy hozzájárultak ezen színvonalas találkozó megvalósulásához. Köszönet tehát Csíkbánkfalva Közbirtokosságának, a Balast Centrumnak, a Heidy Impexnek, az Autodepannak, a Mikomani vegyesüzletnek, a Pali boltnak, Madár István fogorvosi rendelőnek, a Schrádi és Kinga virágüzeleteknek, Pál Vilmos Barna plébánosnak, Csíkszentgyörgy Község Polgármesteri Hivatalának, Csíkszentgyörgy Közbirtokosságának, Körösmény tizes közbirtokosságának, Csilla konyhájának, a Pal Forex Companynak, Erdély Árpád vállalkozónak, Csíkmenaság Közbirtokosságának, a Borbély Kürtőskalácsnak, a Ferencz Pékségnek, Adorján Éva vegyesüzletének és Péter Balázs fotós-videósnak.